Top
Image Alt

NORWEGIA 8-15.07.2023

NORWEGIA 8-15.07.2023

 • Wyjazd
  08 lipca 2023, sobota
 • Powrót
  15 lipca 2023, sobota

Pielgrzymka do Norwegii. Wylot z Warszawy-Modlin.

I DZIEŃ

Przelot na trasie Warszawa Modlin – Oslo. Nocleg.

II DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd w kierunku Bergen – stolicy Norweskich Fjordów. Przejazd przez największy płaskowyż północnej Europy – Hardangenvidda. Przystanek przy wodospadzie Vøringsfossen – najwyższy wodospad w Norwegii (182 metry). Wizyta w Kosciele w Torpo. Zjazd stromą i krętą drogą Kanionem Mabodalen do Eidfjord, przejazd najdłuższym mostem w Norwegii przez Hardangerfjord. Kolacja i nocleg w hotelu nad Hardangerfjord.

III DZIEŃ

Śniadanie. Kontynuacja podróży w kierunku Bergen. Przyjazd do Bergen – Miasta Siedmiu Wzgórz. Zwiedzanie Bergen: wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po Bryggen (hanzeatyckie nabrzeże – wpisane na listę UNESCO), czas wolny na targu rybnym. Przejazd przez górskie tereny w kierunku Sognefjord, po drodze wodospad Tvindefossen, miejscowości Voss, Gudvangen, Flåm. Podróż sławnym pociągiem Flåmsbana z panoramicznymi widokami na trasie Flåm-Myrdal-Flåm. Rejs promem z Gudvangen do Kaupanger przez najdłuższy i najgłębszy fjord Norwegii – Sognefjord. Kolacja i nocleg w hotelu nad Sognefjord.

IV DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Borgund – kościół Stavkirke, zbudowany w typowym norweskim stylu, powrót nad Sognefjord. Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen w kierunku Innvikfjord. Kolacja i nocleg w hotelu w Stryn.

V  DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Hellesylt, po drodze krótki postój przy najgłębszym jeziorze w Europie – Hornindalsvatnet, rejs z Hellesylt do Geiranger (Geirangerfjord – najsłynniejszy i najpiękniejszy fiord Norwegii, wpisany na listę UNESCO). Wjazd na punkty widokowe nad Gejrangerfjord. Przejazd Drogą Orłów, przeprawa promowa Eidsdal-Linde. Przyjazd do Alesund – uznane przez samych Norwegów za najpiękniejsze miasto Norwegii. Kolacja i nocleg.

VI DZIEŃ

Śniadanie. Wjazd na przełęcz nad słynną Drogą Trolli, spacer na punkt widokowy, wizyta w nowoczesnym centrum informacji. Zjazd krętą Drogą Trolli – zwaną Drabiną Trolli,  podziwianie licznych wodospadów. Postój pod Ścianą Trolli – najwyższa skalna ściana Europy. Przejazd Dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen, wzdłuż rzeki Lagen, której koryto rzeki tworzy liczne kaskady. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Rondane – najstarszy park narodowy Norwegii, w którym żyją stada dzikich reniferów. Wizyta w kościele w Ringebo. Kolacja i nocleg w hotelu  w pobliżu Lillehammer.

VII DZIEŃ

Śniadanie. Spacer po Lillehammer – olimpijskie tereny z 1994 roku. Przejazd do Oslo. Autokarowe zwiedzanie miasta: Opera, Ratusz, Zamek Królewski. Zakwaterowanie w hotelu w centrum, kolacja, wieczorny spacer. Nocleg.

VIII DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: Park Vigelanda, wzgórze Holmenkollen. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Oslo – Warszawa Modlin.

Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA:

1500 PLN + 1600 EUR 

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa Modlin – Oslo – Warszawa Modlin
 • 7 noclegów w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 330 EUR/
 • wyżywienie 2 razy dziennie /7 x śniadanie, 6 x obiadokolacja/
 • przejazdy autokarem wg programu
 • przeprawy promowe wg programu
 • wyjazd kolejka na górę Floi w Bergen
 • przejazd pociągiem górskim Flamsbana
 • rejs po Fiordze Sogne
 • wjazd na punkt widokowy Dalsnibba
 • wstęp do muzeum łodzi Wikingów w Oslo
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

ZAPISZ SIĘ NA PIELGRZYMKĘ → ZGŁOSZENIE

0 Reviews
0.0

Overall 0

Accommodation 0

Destination 0

Meals 0

Transport 0

Value for Money 0

You don't have permission to register