Top
Image Alt

ISLANDIA

ISLANDIA

 • Wyjazd
  29 czerwca, wtorek
 • Powrót
  09 lipca, piątek

I DZIEŃ

Przelot na trasie Warszawa – Reykjavik. Transfer do hotelu. Nocleg.

II DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd trasą tzw. Złotego Kręgu do najważniejszych atrakcji przyrodniczych południowej Islandii. Krater wulkaniczny wypełniony szmaragdowym jeziorem Kerið. Park Narodowy Þingvellir – wpisany na listę UNESCO (na pograniczu dwóch kontynentów Europy i Ameryki). „Złoty wodospad” Gullfoss, gdzie z 32 m woda spada w głębiny wąwozu „białej rzeki” Hvítá. Przejazd do regionu Haukadalur (Dolina Sokołów), gdzie znajduje się Geysir – ojciec wszystkich gejzerów. Skalholt – siedziba pierwszego biskupstwa na Islandii. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

III DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do wodospadu Seljalandsfoss, słynącego z możliwości przejścia za kaskady i podziwiania ściany wody z niecodziennej perspektywy. Przejazd do Skógar, spacer do wodospadu Skógafoss, gdzie według legendy za ścianą wody ukryty jest skarb wikingów. Przejazd do Przylądka Dyrhólaey, słynącego z niezwykłych formacji skalnych, wyłaniających się z morza bazaltowych iglic, będących pozostałościami po wyspach wulkanicznych. Spacer po Czarnej Plaży Reynisfjara. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd przez ciągnącą się między lodowcem a Oceanem Atlantyckim Mýrdalssandur, równinę strumieni i pól lawy. Park Narodowy Skaftafell – trekking z widokiem na jęzor największego lodowca Vatnajokull. Kościółek turfowy Hofskirkja. Przejazd do jeziora z górami lodowymi Jokulsarlon. Rejs amfibią po bajkowej lagunie lodowcowej Jokulsarlon. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

V DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd wśród malowniczych krajobrazów wschodniego wybrzeża wyspy. Przejazd do Parku Narodowego, gdzie w malowniczym kanionie znajduje się Dettifoss – wodospad o największej w Europie sile przepływu. Dojazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ

Śniadanie. Islandia Północna w pigułce czyli tzw. Diamentowy Krąg. Przejazd nad Jezioro Myvatn, gdzie występują najliczniejsze w całej Islandii kratery, gorące źródła, kociołki błotne oraz świeżo zastygłe pola lawy. Kąpiele geotermalne w Jarðböðin Við Mývatn. Husavik – miasto wielorybów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VII  DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd nad „wodospad bogów” – Goðafoss, gdzie wody rzeki Skjálfandafljót spadają w głębiny na samym środku płaskiego, skalistego terenu. Wodospad ma znaczenie historyczne, wraz z przyjęciem przez Islandię chrześcijaństwa do wód Goðafoss wrzucono posągi pogańskich bożków. Spacer ulicami Akureyri – miasta uważanego za stolicę północnej Islandii, położonego w głębi najdłuższego islandzkiego fiordu Eyjafjördur. Kościółek torfowy Víðimýrarkirkja oraz osiedle domków pokrytych torfem w Glaumbaer. Holar – dawne biskupstwo i stara stolica północy wyspy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VIII DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd na Półwysep Snæfellsnes, słynący z ulubionej przez fotografów Góry Kościelnej Kirkjufell, położonej u podnóża Snæfellsjökull, uważanego za jedno z siedmiu centrów energetycznych Ziemi, opisanego w książce Juliusza Verne „Podróż do wnętrza Ziemi”. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

IX DZIEŃ

Śniadanie. Lawowe wodospady Hraunfossar, w strefie wpływów lodowca Langjökull, wejście do wnętrza niepowtarzalnej jaskini lawowej Víðgelmir. Przejazd do Reykjaviku, najdalej na północ wysuniętej stolicy świata. Spacer po głównym deptaku miasta, stary port, pomnik Solfar, kościół Hallgrimskirkja. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

X DZIEŃ

Śniadanie. Objazd półwyspu Reykjanes. Przejście wzdłuż kolorowych, bulgoczących i parujących pól geotermalnych Krysuvik. Mostek łączący Europę z Ameryką, na styku płyt kontynentalnych. Przejazd do Błękitnej Laguny i kąpiel w luksusowych i najsłynniejszych źródłach geotermalnych Islandii, w których woda pochodzi z głębokości 2 tys. m i ma właściwości lecznicze i relaksacyjne. Intensywnie błękitna barwa wody silnie kontrastuje z polami lawy. Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko.

XI DZIEŃ

Przelot na trasie Reykjavik – Warszawa.

Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

CENA:

2850 PLN + 2450 EUR

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Reykjavik – Warszawa
 • 9 noclegów w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 740 EUR/
 • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
 • przejazdy autokarem wg programu
 • bilety wstępu według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika
 • opiekę duchową kapłana
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 PLN)
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

CENA NIE ZAWIERA:

 • jazdy na konikach islandzkich – dla chętnych dodatkowy koszt ok. 120 EUR
 • rejsu na obserwację wielorybów – dla chętnych dodatkowy koszt ok. 85 EUR
0 Reviews
0.0

Overall 0

Accommodation 0

Destination 0

Meals 0

Transport 0

Value for Money 0

You don't have permission to register