Top
Image Alt

CHINY Z TYBETEM

CHINY Z TYBETEM

 • Wyjazd
  Środa, 01.07.2020
 • Powrót
  Środa, 15.07.2020

I DZIEŃ – KRAKÓW – PEKIN

Przelot na trasie Kraków – Pekin (z przesiadką).

II DZIEŃ – PEKIN

Przylot do Pekinu. Pekińskie ZOO – wizyta w pawilonie Pandy Wielkiej, uważanej za skarb narodowy Chin. Letni Pałac – największy cesarski ogród w Chinach, miejsce w którym skrywali się przed letnimi upałami ostatni władcy z dynastii Qing. Tradycyjne chińskie pawilony wpisane zostały tam w piękno otaczającej je zieleni. Okolo 2/3 powierzcni ogrodu zajmuje jezioro Kunming – wzdłuż jego brzegów rozciąga się Długa Galeria, niezwykła „galeria sztuki” na świeżym powietrzu. Kolejną atrakcją tego miejsca jest tzw. Marmurowa Łódź, na której cesarzowa Cixi (główna mieszkanka tego miejsca) lubiła jadać posiłki. Przejazd w kierunku Pachących Wzgórz i zwiedzanie usytuowanej na ich zboczu Świątyni Diamentowego Tronu z Pawilonem 500 Arhatów i Pagodą Diamentowego Tronu. Spacer zabytkową, niedawno odrestaurowaną uliczką Qianmen. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

III DZIEŃ – PEKIN

Śniadanie. Wyjazd poza miasto do miejsca, gdzie znajduje się  Wielki Mur – największa na świecie fortyfikacja stworzona ręką czlowieka. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków, pochodzącym z okresu dynastii Ming. Powrót do miasta. Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach Pekinu (teren tzw. Hutongów). Wizyta w lokalnej herbaciarni, w czasie której odbędzie się degustacja kilku rodzajów herbat i pokaz ich prawidłowego parzenia. Kolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ – PEKIN – XI’AN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Świątynia Nieba, największy obiekt sakralny cesarskich Chin, w którym na szczególną uwagę zasługuje ogromny marmurowy Ołtarz oraz wybudowany bez użycia gwoździ okrągły Pawilon Corocznych Modłów o Pomyślne Plony. Plac Tiananmen – największy miejski plac na świecie, serce Pekinu. Zakazane Miasto – czyli Zimowy Pałac Cesarski, będący monumentalną rezydencją, w której na przestrzeni niemal 500 lat urzędowało 24 kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Qing. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xi’an (miejsca sypialne, przedziały czteroosobowe).

V DZIEŃ – XI’AN

Przyjazd do Xian.  Śniadanie. Wyjazd poza miasto – zwiedzanie najsłynniejszego obiektu w Chinach: Muzeum Armii Terakotowej. To niezwykłe miejsce odkryte zostało w 1974 roku, dzięki niemu świat dowiedział się o istnieniu podziemnej, liczącej około 8 tysięcy figur terakotowej armii, stojącej w pełnym rynsztunku bojowym na straży grobowca pierwszego cesarza Chin Qin Shihuang’a. Powrót do miasta. Wizyta w Wielkim Meczecie, będącym czynnym centrum religijnym wyznawców islamu. Spacer wąskimi uliczkami dzielnicy muzułmańskej, pełnej straganów z pamiątkami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja – słynny bankiet pierożkowy (możliwość degustacji ok. 16 rodzajów tego lokalnego specjału). Nocleg.

VI DZIEŃ – XI’AN

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Prowincji Shaanxi – niezwykła kolekcja ukazująca historię regionu uznawanego za kolebkę chińskiej cywilizacji. Mała Pagoda Dzikiej Gęsi – jeden z symboli miasta. Lekcja Kaligrafii z wykorzystaniem tradycyjnych przyborów: papieru ryżowego, pędzli i tuszu. Spacer po historycznych Murach Miejskich oraz malowniczą uliczką pełną tradycyjnych przyborów do kaligrafii, określaną mianem „uliczki kulturowej”. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

VII DZIEŃ – XI’AN – LHASA 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Lhasy – stolicy Tybetu. Transfer do miasta, zakwaterowanie w hotelu. Czas na aklimatyzację wysokogórską a następnie spokojny spacer po malowniczej uliczce Barkhor. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

VIII DZIEŃ – LHASA  

Śniadanie. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem Pałacu Potala – rezydencji zwierzchnika kościoła lamaistycznego. Ta monumentalna budowla jest bez wątpienia symbolem tożsamości narodowej mieszkańców Tybetu. Następnie zwiedzanie Świątyni Jokhang – najświętszego dla wyznawców lamaizmu miejsca w Tybecie, będącego celem  niekończących się tybetańskich pielgrzymek. Przejazd do Klasztoru Sera, jednego z głównych klasztorów tzw. Żółtej Sekty. W czasie wizyty przyjrzeć się będzie można klasycznej „debacie mnichów”, będącej kultywowaną przez mnichów lekcją dyskusji i perswazji. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

IX DZIEŃ – LHASA – GYANGTZE – SHIGATZE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior Tybetu – Yamdrok. Następnie dalszy przejazd w głąb Tybetu do miasta Gyangtze. Zwiedzanie słynnego  Klasztoru Palkhor z monumentalną stupą Kumbum. Dalszy przejazd do Shigatze – drugiego pod względem wielkosci miasta Tybetu. W czasie przejazdu – niezwykłe krajobrazy i przełęcze. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

X DZIEŃ – SHIGATZE – LHASA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Klasztoru Tashilumpo. Powrót do Lhasy, po drodze – wizyta w lokalnym wiejskim domostwie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XI DZIEŃ – LHASA

Śniadanie. Zwiedzanie Letniego Pałacu Dalajlamy czyli tzw. Norbulingki. Wizyta w pochodzącym z XV w Klasztorze Drepung, który w przeszłości był jednym z największych klasztorów na świecie. Po południu – czas wolny  na zakup pamiątek. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XII DZIEŃ – LHASA – SZANGHAJ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot do Szanghaju (z przesiadką w Chengdu). Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po pełnej neonów ulicy Nanjing, będącej główną arterią handlową miasta. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XIII DZIEŃ – SUZHOU – LUZHI

Śniadanie. Całodzienna wycieczka autokarem do noszącego nazwę „miasta – ogrodu” Suzhou, będącego jednocześnie jednym z najbardziej „zielonych” miast chińskich. Zwiedzanie najpiękniejszych ogrodów: Ogrodu Mistrza Sieci – prawdziwej perły w chińskiej sztuce projektowania ogrodów oraz Ogrodu Pokornego Zarządcy. Wizyta w fabryce produkującej jedwab – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów w przyfabrycznym sklepie. Przejazd autokarem do Luzhi – zabytkowej osady, usytuowanej na brzegach kanałów, będącej jedną z wielu występujących w tym regionie tzw. „wiosek wodnych”. Spacery wąskimi uliczkami, przejażdżka łodziami po wszechobecnych kanałach. Powrót do Szanghaju. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XIV DZIEŃ – SZANGHAJ 

Śniadanie. Panorama miasta z tarasu widokowego, usytuowanego na najwyższej w Azji (i trzeciej pod względem wysokości na świecie) wieży TV nazywanej „Perłą Orientu”. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy – jednej z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Wizyta w szanghajskim Muzeum, zawierającym znakomitą kolekcję obrazującą rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Spacer po malowniczym Ogrodzie Yu Yuan, będącym klasycznym przykładem XVI – wiecznego przydomowego ogrodu. Stare Miasto – zabytkowe uliczki z zabudową przypominającą czasy dynastii Qing. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorny rejs statkiem po przecinającej miasto rzece Huang Pu. Nocleg.

XV DZIEŃ – SZANGHAJ – KRAKÓW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, wylot do Europy. Przelot na trasie Szanghaj – Kraków (z przesiadką).

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

BRAK MIEJSC

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Kraków – Pekin oraz Szanghaj – Kraków
 • przeloty wewnętrzne
 • noclegi w hotelach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 480 USD/
 • przejazd nocnym pociągiem na trasie Pekin – Xi’an /przedziały sypialne, 4 – osobowe/
 • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
 • przejazdy autokarem wg programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • opiekę duchową kapłana
 • napiwki dla lokalnej obsługi
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/
0 Reviews
0.0

Overall 0

Accommodation 0

Destination 0

Meals 0

Transport 0

Value for Money 0

You don't have permission to register